Ortodoncie

První návštěva a ceny

Co obnáší první návštěva u ortodontisty?

  • Nejdůležitější je důkladné vstupní vyšetření. To obvykle zahrnuje prohlídku chrupu, zhotovení dvou snímků (panoramatického a speciálního ortodontického RTG), sádrových modelů všech zubů a fotografií chrupu i obličeje. Ortodontista také pečlivě vyslechne Vaše přání.
  • Na základě provedeného vstupního vyšetření Vám lékař specialista zpracuje pomocí moderního programu pro analýzu komplexní léčebný plán. Ortodontista s Vámi pak v další návštěvě prodiskutuje pro Vás nejvhodnější léčebné postupy, včetně cenové kalkulace.
  • Každý pacient by měl vědět, že je nezbytné, aby jeho chrup byl před zahájením ortodontické léčby sanovaný (tzn. bez neošetřených kazů) a že ortodoncie nenahrazuje péči klasického stomatologa, kterého by měl také po celou dobu ortodontické péče v pravidelných intervalech navštěvovat.
  • Velmi důležitým předpokladem pro započetí a úspěšné zvládnutí ortodontické léčby je i ústní hygiena pacienta. Proto počítejte s odesláním k dentální hygienistce, která s Vámi probere metody čištění a odstraní případné nedostatky.

Ceny ortodoncie

Ceny výkonů jsou kalkulovány podle časových nákladů, přístrojového a personálního vybavení ordinace, spotřebovaného materiálu a provozních nákladů. Jedna hodina provozu vybavené zubní ordinace v našem zařízení stojí 1.800,- Kč, hodina provozu ordinace dentální hygienistky pak 1.000,- Kč.

Konkrétní informace o ceně léčby je součástí vstupní ortodontické konzultace, bez které nelze potřebný rozsah ošetření posuzovat. Je projednána vždy před zahájením ortodontické léčby s pacientem či rodičem. Tato finanční rozvaha léčby je součástí každého léčebného plánu, který si s sebou pacient odnese z II. konzultace.

Orientační ceny:

  • Cena komplexního vstupního vyšetření, která zahrnuje I. konzultaci, zhotovení studijních modelů, digitální fotografie, zhotovení a detailní analýzu dvou rentgenových snímků, podrobný léčebný a finanční plán a II. konzultaci, je 1 530,- Kč. U dětí do 9 let, u kterých se nedělá detailní analýza speciálního ortodontického snímku, zaplatíte 800,- Kč. U dětí starších 9 let zaplatíte 1 500,- Kč.
  • Cena hygienické fáze: 1 000,- Kč/ 1 hodina, 600,- Kč/ 30 minut.
  • Nasazení fixního aparátu na jednu čelist – kovové zámky 8 000,- Kč, keramické 15 000,- Kč
  • Lingvální technika Incognito (1 čelist) – 46 500,- Kč
  • Výše úhrady snímacího aparátu pacientem se odvíjí od závažnosti vady a je v rozsahu 2 100,- až 2 850,- Kč.